rs-485 چیست

۱۳۹۶/۱۱/۰۲ | ۱۱۷۷۴ بازدید
۳.۰ از ۲

 چیست؟RS-485 

RS-485 و RS-232 یک پروتکل نیست بلکه یک استاندارد ارتباطی رایج برای رابط های کاربری سریالی است. این دو پرت جایگزین مناسبی برای انتقال اطلاعات پارالل (موازی) محسوب می شوند.

 

تا پیش از ظهور سیستم USB ، RS-232 اتصال استانداردی برای مودم، کامپیوتر دستی و بسیاری از دستگاه های جانبی دیگر کامپیوتر در نظر گرفته شد .

RS-232 با اتصال به تنها دو دستگاه، می تواند اطلاعات را بین گیرنده و فرستنده مبادله کند. این پورت به دلیل طول سیم نسبتا کوتاه (20 متر)، سرعت انتقال پایین و نویز بالا کمتر مورد استفاده ی کاربران قرار می گیرد.

 

 

پورت RS-485 امکان ارتباط با بیش از دو دستگاه را فراهم می کند. همچنین این پورت ارتباطات چند منظوره برای موارد مختلفی از قبیل مودم، کامپیوتر دستی و بسیاری از دستگاه های جانبی دیگر کامپیوتر ی را فراهم می کند این رابط ارتباطی با سرعت 100 کیلو بیت بر ثانیه، داده ها را انتقال می دهد. همچنین طول کابل این پورت می تواند به حدود 1200 متر برسد که البته نویز کمتری نیز ایجاد می کند.

استفاده از این دو استاندارد ارتباطی برای دوربین های مدار بسته چیست؟

 

با اتصال دوربین های گردان و یا PTZ به پورت های RS-232 و RS-485 می توان دوربین های متحرک را کنترل کرد. این پورت های ارتباطی امکان دسترسی به زوم، چرخش و تغییر زاویه ی دید را به کاربر می دهد.