Ultra265 – تکنولوژی فشرده سازی عمیق

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ | ۲۷۹۹ بازدید
۵.۰ از ۱

دوربین مداربسته  که در اول دارای رزولوشن D1 بودند حالا دارای رزولوشن 4K شدند که 25 برابر از رزولوشن قبلی بالاتر است. سرعت بالای توسعه محصولات و ارائه ویدئوهایی با کیفیت بالاتر نیازمند فضای ذخیره سازی و پهنای باند بیشتر بود، از این رو از سرعت توسعه محصولات کم شد.

 

به عنوان مثال  برای یک هفته نظارت تصویری 24 ساعته در دوربین 4K ،591 گیگابایت حجم برای ذخیره سازی نیاز بود که این مقدار از فضای ذخیره سازی در هارد دیسک کامپیوتر خیلی بیشتر است

 

برای برقراری تعادل بین نیاز برای تجهیزات HD، ذخیره سازی، هزینه پهنای باند و همین طور برای هماهنگ شدن با ارتقای H.264 به H.265، یونی ویو تلاش زیادی برای بهره برداری از استاندارد برنامه نویسی HEVC انجام داد و در نهایت تکنیک فشرده سازی U-Code را اختراع کرد. تکنولوژی منحصر به فرد Ultra265 ترکیبی از H.265 و U-Code می باشد. Ultra265 راهکار مفیدی است که با کاهش 95 درصدی حجم ذخیره سازی و 75 درصدی هزینه ی ذخیره سازی راحتی را برای کاربران به ارمغان می آورد.

 

Ultra265 – تکنولوژی فشرده سازی عمیق


بر خلاف فن آوری های فشرده سازی ویدئویی رایج که تلاش می کنند هزینه های ذخیره سازی را با کاهش رزولوشن و نرخ فریم کاهش بدهند، U-Codeاز روش “IRP” (درک هوشمند مناطق) برای تشخیص حرکت در هر فریم استفاده می کند. در این روش صحنه هایی که حاوی اطلاعات مفید تری باشند حفظ شده و در مقابل نقاط نسبتا ثابت مثل چمن ها و دیوارهای سفید را برای صرفه جویی در ذخیره سازی فشرده می کند.

 

U-Code برای کاهش پهنای باند، GOP را افزایش می دهد. در حالیکه، از یک V.I (قاب مجازی) استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که رسانه دارای یک فریم کلیدی است که حاوی اطلاعات حساس و مهم است تا دستگاه NVR بتواند جستجوی دقیق و playback (بازپخش) را به درستی اجرا کند. یونی ویو این فن آوری را EF نامیده که معادل “Frame Enhanced” (قاب پیشرفته) است. Ultra265 می تواند با ترکیب U-Code و H.265، تا 95 درصد پهنای باند و فضای ذخیره سازی را کاهش دهد. Ultra265 مزایای زیادی را برای مشتریان به ارمغان آورده است.

 

Ultra265 تنها با مصرف یک هارد دیسک می تواند ویدئویی را ذخیره کند که ذخیره ی آن با H.265 نیاز به چهار هارد دیسک دارد و از این طریق 75٪ درهزینه ذخیره سازی صرفه جویی می کند. مشتریان از هر دو مزیت هزینه ذخیره سازی و هزینه استقرار و گسترش با Ultra265 بهره مند می شوند.

 

علاوه بر مزیت هایی که در بالا گفته شد، Ultra265 کیفیت تصویری که توسط H.265 بدست آمده را حفظ می کند، مشکل کیفیت تصویر ناشی از کدهای فشرده سازی را تا حد زیادی کاهش می دهد، بهبود تار بودن تصویر، افزایش دقت جستجوی هوشمند و همچنین از بین بردن محدودیت های رزولوشن HD را هم در لیست مزیت های خود جای داده است. این امر مشتریان را قادر می سازد تا به طور کامل از محصولات Super HD مثل 4K با پهنای باند فعلی و ذخیره سازی استفاده کنند. Ultra265 بهترین انتخاب برای مشتریان برای ورود به عرصه ی Super HD است.