Exview CCD چیست؟

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ | ۱۲۲۰ بازدید
۵.۰ از ۱

اگردر زمینه ی دوربین مداربسته فعالیت دارید و یا برای یکبار بایک پروژه نظارت تصویری در ارتباط بوده اید ویا حتی نگاهی به یک کاتالوگ دوربین مداربسته انداخته اید احتمالا با واژه ی Exview CCD مواجه شده اید. این نوع CCD دارای چند نشل از تکنولوژیهای مختلف هستند.
ویژگی اصلی این چیپست CCD حساسیت بالای آن درفضاهای تاریک و درحضور نور مادون قرمز است.  بطور کلی این چیپست های CCD تنها در دوربین مداربسته های دارای قابلیت دید درشب یاهمان IR مورد استفاده قرار میگیرند. با یک بررسی و آزمایش ساده خواهید دید که CCD Exview حساسیتی حدودا چهاربرابر بیشتر و بهتر را دربازه مادون قرمز (800 تا900نانومتر) به شما میدهد. درواقع با دراختیار داشتن این نوع از CCD نویز بسیار کمتری را در طول روشن بودن چراغهای مادون قرمز در تصویر مشاهده خواهید کرد. با این روش برد ومحدوده  دید در شب دوربین مداربسته نیز بهبود خواهدیافت.
نکته قابل توجه این است که نوع CCD تفاوتی را در وضوح تصویر شما ایجاد نخواهد کرد و برای مثال روزولوشن 420TVL در پردازنده CCD عادی و نوع Exview CCD آن جزئیات یکسانی را به شما میدهد و CCD دوم تنها نویز کمتری را در تصویر نور کم دارد.