نانو استیشن Nanostation

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ | ۲۱۲۳ بازدید
۵.۰ از ۱

یک دستگاه بسیار ساده و ارزان که به نوعی فرستنده دیجیتال رادیویی برد پایین است که از آن برای ایجاد شبکه های رایانه ای در فواصل نسبتا کم استفاده می شود.

عملکرد نانو استیشن

دستگاه نانواستیشن از طریق کابل شبکه اطلاعات دریافت کرده انرا به امواج رادیویی دیجیتال تبدیل کرده از طرف دیگر یک دستگاه دیگر همین امواج را دریافت و به اطلاعات منطبق با شبکه تبدیل می کند نانو استیشن از طریق پروتکل های شبکه اقدام به ارسال و دریافت اطلاعات می کنند..

نانو استیشن نسبت به فرستنده های رادیویی انالوگ با ثبات تر هستند. در صورتی که انتن ها به درستی نصب شوند و اطلاعات در پهنای باند مجاز نانو اسیشن با ان منتقل شود شما یک شبکه کاملا با ثبات بی سیم از طریق آن خواهید داشت.

چگونگی استفاده از نانواستیشن در دوربین مداربسته

ابتدا دوربین مداربسته را به صورت مستقیم به آنتن وصل کنید، انتن را در حالت فرستنده قرار دهید و رنج ای پی هر دو را درست تنظیم کنید. نانو استیشن گیرنده را به شبکه خود وصل می کنید و دوربین در شبکه شناسایی می شود.

سیستم مداربسته انالوگ مستقیم به نانواستیشن وصل نمی شود پس ابتدا از طریق DVR اطلاعات دوربین خود را به صورت شبکه دراورده و از طریق نانو استیشن آن را ارسال کنید. توجه داشته باشید که در طرف گیرنده نیز شما اطلاعات را به صورت دیجیتال دریافت می کنید و امکان دیدن آنها بر روی DVR وجود ندارد و باید از NVR یا سرور برای دیدن تصاویر دوربین استفاده کنید.

پهنای باند نانو استیشن

در زمان نصب نانو استیشن بین فرستنده و گیرنده نباید جسمی خارجی واقع شده باشد فرستنده باید بتواند گیرنده را ببیند. در صورتی که جسمی بین فرستنده و گیرنده قرار گرفته باشد احتمالا شما امکان ارسال اطلاعات را نخواهید داشت یا شبکه شما به شدت بی ثبات میشود
شما می توانید یک پیوند چندگانه از اتصال نانواستیشن بوجود بیاورید در صورتی که پهنای باند از مقدار مجاز بیشتر نباشد
سعی کنید میزان پهنای باند مورد استفاده را همیشه تا سطح 80درصد از مقدار مجاز نانو استیشن نگه دارید