مقایسه دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ

۱۳۹۵/۱۰/۲۹ | ۱۳۸۲ بازدید
۵.۰ از ۱

دوربین مداربسته آنالوگ به دلیل دارا بودن بستری کاملا متفاوت نسبت به دوربین مداربسته تحت شبکه و وجود تفاوت های ریشه ای در ساختار آنها باعث شده است که مقابسه ی کیفیت انجام شده دراغلب سایتها بطور کاملا یکطرفه ای به سود دوربین مداربسته تحت شبکه مطرح شود. ما در این مقاله تلاش میکنیم اختلافات و بسترهای این دو گروه دوربین مداربسته  را برای شما بازگو کنیم.

توجه! بخاطر داشته باشید همانطور که قبلا مطرح شد بسترهای پیاده سازی سیستم نظارتی تحت شبکه و آنالوگ کاملا متفاوت از یکدیگرند. پس لازم است درانتخاب خود نهایت دقت را داشته باشید زیرا درصورت تغییر نظر به هردلیلی مجبور خواهید شد تمام سبستم را تغییر دهید.

 

سیستم نظارتی دوربین مداربسته آنالوگ

نسل اول دوربین مداربسته که به بازارجهانی عرضه شد تحت بستر انالوگ وبه عنوان دوربین مداربسته آنالوگ شهرت یافت. دوربین مداربسته های انالوگ به علت سادگی در نصب و قیمت مناسب به سرعت توسعه یافتند و جای پای خود را درتمام بازارهای امنیتی دنیا محکم کردند. ضمن اینکه درآن زمان رقیبی هم برای خود نمیدیدند. این گروه از دوربینهای مداربسته حتی با همان تصویر سیاه و سفید و معمولی نیز توانستند نظر کاربران خانگی و افرادی که به افزایش امنیت خود توجه داشتند را جلب نمایند. اغلب این نسل از دوربین مداربسته را در منازل و دفاتر کوچک که از نظر امنیتی دارای حساسیت زیادی نیستند استفاده میکنند. دوربین مداربسته های آنالوگ دارای کیفیت تصویر کمتر از یک مگاپیکسل هستند و مبنای کیفیت آنها واحد TVL یا همان تی وی لاین است.


سیستم نظارتی دوربین مداربسته تحت شبکه

نسل بعد از دوربین مداربسته آنالوگ نسلی کاملا متفاوت بود. پیدایش تکنولوژی دوربین مداربسته تحت شبکه گام بزرگی در بهبود کیفیت تصاویر دریافتی و ضبط شده و خدمات رایج در دوربینهای مداربسته بشمار می آید. درابتدای امر اختلاف قیمت زیاد این دو نوع تکنولوژی کمتر کسی را بسمت استفاده از دوربین مداربسته های آی پی هدایت میکرد. اما با پیشرفت تکنولوژی و کاهش قیمت اولیه دوربین های مداربسته ی تحت شبکه، کم کم این نوع هم فراگیر شد و امروزه یکی از پرمصرفترین تکنولوژی های رایج به شمار می رود. دوربین مداربسته های تحت شبکه دارای کیفیت تصویر حداقل 1مگاپیکسل هستند و نسلهای جدید آنها تا 12مگاپیکسل قدرت ذخیره و پخش دارند. ضمن اینکه قابلیتهای بسیار زیادی در زمینه ی فشرده سازی تصاویر و بهبود کیفیت تصاویر به آنها اضافه شده است.


آنالوگ یا تحت شبکه؟

اگرچه تکنولوژی دوربین مداربسته آنالوگ متحول شده است و شاهد کیفیتهای خوبی هستیم اما به طور خاص اگر دوربین مداربسته آنالوگ را درمقایسه با دوربین مداربسته تحت شبکه بررسی کنیم از نظر کیفیتی قطعا دوربین مداربسته ی تحت شبکه انتخاب کاربران خواهد بود. اما موضوعی که باعث ادامه ی فعالیت دوربین مداربسته آنالوگ شده است محدودیت های مالی و بحث هزینه های بسیار کمتر نسبت به دوربین مداربسته تحت شبکه است. پس یقینا اگر محدودیت مالی برای شما وجود دارد دوربین مداربستههای انالوگ را برگزینید.