آشنایی با دوربین مداربسته مینیاتوری

۱۳۹۵/۱۱/۰۴ | ۱۶۸۶ بازدید
۵.۰ از ۱

دوربین مداربسته مینیاتوری رایجترین نوع دوربین مدار بسته مخفی است که خصوصیت اصلی آن اندازه کوچک آن است.استفاده از این دوربین مداربسته برای فضاهای کوچک ویا زمانیکه قصد ضبط تصاویر بصورت مخفیانه را داریم رواج دارد. هرچند فیلم برداری مخفیانه خود جرم بوده و مشکلات فراوانی را بهمراه دارد اما افراد زیادی همچنان به دنبال خرید این نوع دوربین مداربسته هستند.

 

کاربرد دوربین مداربسته مینیاتوری

دوربین مداربسته مینیاتوری معمولا در محیط هایی استفاده میشوند که نیاز به مشاهده تصاویر بصورت غیرمحسوس وجود داشته باشد. شاید بدنه خود دوربین مداربسته مینیاتوری، کوچک نباشد اما لنز این دوربین مداربسته به اندازه ای کوچک است که معمولا می تواند از سوراخی کوچک تصاویر را دربافت و ارسال نماید. برای اینکار کافیست دوربین مداربسته را پشت سطحی غیرشفاف مخفی کنید. دوربین مداربسته های مینیاتوری معمولا با کیفیت متوسط مورد استفاده قرار میگیرند هرچند کمپانی های بزرگی همچون هایک ویژن و داهوا توانسته اند کیفیت مطلوبی را ارائه دهند. استفاده از دوربین های مداربسته به صورت مخفی معمولا حساسیتهای زیادی را ایجاد میکند. برای نصب دوربین مخفی معمولا دوربین مداربسته را پشت یا داخل یکی از وسایل موجود در محیط قرار میدهند بگونه ای که فقط مقابل لنز آن باز باشد. معمولا برای نصب دوربین مداربسته مخفی نیاز به حوصله، دقت و مهارت خاصی میباشد. اگر مشتری وکارفرمای شما چنین درخواستی از شما دارد بهتر است از وی مجوز لازم رادریافت کنید. ضمنا توصیه میکنیم قبل از هر عملیاتی توضیحات لازم را درمورد عبور کابل و محل قرارگیری بدهید چون به دفعات دیده شده انتظارات کاربران فرای آن چیزیست که در واقیت خواهند دید.

 

دید در شب دوربین مداربسته میناتوری

دوربین مداربسته های کوچک مینیاتوری معمولا از ویژگی دید در شب محروم هستند ویا اگر دارند قدرت آن بسیار کم است. البته دوربین مداربسته ای که قابلیت دید درسب دارد را بهتر است به صورت مخفی استفاده نکنید زیرا براحتی قابل شناسایی است. دلیل اصلی این امر این است که در صورت نیاز به استفاده از دید در شب برای دوربین مداربسته ، مخفی کردن آن به مراتب مشکل تر خواهد شد ودرتاریکی وبافعال شدن IR محل دوربین ها براحتی قابل رویت است.

این دوربین های مداربسته معمولا دید مناسبی در روشنایی پایین ندارندو برای گرفتن تصویر مناسب باید از قبل بفکر تامین نور کافی باشید.

 

زاویه دید دوربین مداربسته مینیاتوری

تقریبا تمام تولیدات صورت گرفته ی شرکتهای تولیدکننده دوربین مداربسته بالنز ثابت هستند. لنزهای رایج این نوع دوربین مداربسته ها 2.8میلیمتر (~85 درجه) یا 3.6(~70 درجه) میلیمتر است.