دوربین مداربسته مناسب شرکتها و ادارات

۱۳۹۵/۱۱/۲۸ | ۲۵۰۲ بازدید
۵.۰ از ۱

یکی از سوالات و مواردی که بطور روزانه توسط کاربران سوال میشود درمورد انتخاب دوربین مداربسته ی مناسب برای دفاتر اداری و شرکتهاست. دراین مقاله سعی خواهیم کرد تا با معرفی و بررسی دوربینهایی که برای دفاتر مختلف مناسب هستند راهنمای مناسبی را برای این گروه از کاربران فراهم کنیم.
باید توجه داشت که شرکتهای مختلف برای سیستمهای امنیتی خود از انواع مختلف تکنولوژی های دزدگیر، دوربین مداربسته و سیستمهای هوشمند میتوانند استفاده کنند. درمیان این سه نوع، عمده کاربران به استفاده از دوربین مداربسته علاقه بیشتری نشان میدهند. دلیل این موضوع تاحدود زیادی مشخص است، دوربین مداربسته میتواند تصاویر و حتی برحسب نیاز صداهای محیط را ذخیره نماید ضمنا هزینه ای که پرداخت میشود تناسب زیادی با خدماتی که عموم کاربران میدانند دارد. علاوه براین امکانات شما میتوانید با تمام دوربین مداربسته های موجود در سایت همکار سی سی تی وی و دستگاه های ذخیره سازی تصاویر و اطلاعات را برروی موبایل خود و همینطور لپتاپ و کامپیوتر خانگی خود دریافت کنید. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص میشود که درمحیط نباشید وخبری از محل کار خود نداشته باشید. دراین حالت کافیست با استفاده از نرم افزاری که همراه دستگاه دراختیارتان قرار گرفته و بر روی موبایل نصب شده تصاویر را ازدوربین مورد نظر مشاهده کنید. درادامه به بررسی ویژگیهای کلی دوربین مداربسته فارغ از تکنولوژی خواهیم پرداخت. برای انتخاب نوع دام یا بالت اغلب کاربران نگرانی هایی دارند که درسوالاتشان کاملا پیداست.

 

اینکه آیا دوربین مداربسته های دام عملکرد ضعیف تری نسبت به بالت دارند؟ کیفیت کدام مدل بهتر است؟

درجواب اینگونه سوالات باید گفت که درحال حاضر تولیدات شرکتهای معتبر به گونه ای برنامه ریزی شده است که تنوع ظاهری و امکانات دوربین ها به بیشترین سطح ممکن ارتقا باید. باتوجه به همین موضوع درحال حاضر اغلب دوربین مداربسته های تا30متر دید درشب قطعا مشابهی درقالبهای دام و بالت دارند. درواقع دوربین مداربسته های دام و بالت با ویژگی های عمومی دارای امکانات فنی کاملا یکسانی هستند وفقط برای تنوع طلبی کاربران با طاهرهای مختلف تولید شده اند. زیرا اغلب کاربران برای فضای داخلی خود دوربین مداربسته های کوچک و جمع و جور را انتخاب میکنند. از این رو سلایق کاربران نشان داده است که درانتخاب دوربین برای فضای داخلی از دوربین مداربسته های دام استقبال بیشتری میکنند.

 

مورد دیگر در انتخاب و تفاوت دوربین مداربسته های فلزی و پلاستیکی است!

از آنجایی که دفاتر اداری محیط هایی سرپوشیده هستند و دوربین مداربسته درمعرض آب قرار نمیگیرد پس لزومی ندارد که حتما دوربین مداربسته ای فلزی و ضد آب تهیه شود، هرچند دوربین مداربسته های فلزی شکیل تر هستند وزیبایی بهتری دارند و اگر کاربری هستید که حفظ ظاهر شرکت برایتان اولویت دارد بهتر است بیشتر به دوربین مداربسته های فلزی توجه داشته باشید. البته درموارد معدودی دربعضی برندها دوربین مداربسته پلاستیکی با ظاهری کاربرپسند هم وجود دارد.

 

انتخاب نوع لنز

در دفاتری که دارای ارتفاع سقفی معمولی هستند واحتمالا دوربین مداربسته در ارتفاع 270سانتیمتری از کف نصب میشود میتوانید از لنزهای 3.6میلیمتر و 2.8میلیمتر استفاده کرد. برای این ارتفاع معمولا لنزهای بیش از3.6میلیمتر توصیه نمیشود مگردر مواردی که درادامه ذکر خواهد شد. استفاده از لنزهای بزرگ باعث خواهد شدکه تصاویر با زوم بیشتری ذخیره شوند. در این صورت شما بخشی از تصویر زیر دوربین را از دست خواهید داد. مثلا برای ارتفاع270 سانتیمتر درصورتیکه لنز 2.8میلیمتر استفاده شود تقریبا شما از زاویه 30درجه به بعد بین دیوار و دوربین را خواهید داشت وچیز مهمی از تصویر را از دست نخواهید داد ولی تصاویر کمی کوچکتر از واقعیت خواهند بود ولی همین حالت برای لنز 3.6میلیمتر تصاویری واقعی تر یا بنوعی بزرگتر را دراختیارتان قرار خواهد داد اما زوایای از دست رفته به حدود 45درجه افزایش میابد درواقع حدودا یک تا دومتر از فضای زیر دوربین مداربسته را درتصویر نخواهید داشت.
 

ادامه در قسمت دوم