دوربین مداربسته امنیتی بوش برای کاهش جرم

۱۳۹۵/۰۹/۲۴ | ۱۷۱۳ بازدید
۵.۰ از ۱

سانتوس نه تنها بدلیل وجود باشگاه فوتبال بلکه به عنوان بزرگترین بندر کشور برزیل، به خوبی شناخته میشود. باشگاه فوتبال سانتوس درسال 1956 با حضور یکی از اسطوره های فوتبال دنیا "پله" کار خود را آغاز کرد. به همین دلیل، علاوه بر هواداران فوتبال که برای دیدن دیدار تیمشان به این شهر زیبا می آیند، گردشگران بسیار زیادی هم بخاطر سواحل معروف و زیبای سانتوس به این شهر مسافرت میکنند.

 

پیشگیری از جرم

درحال حاضر شهر و سواحل سانتوس نسبت به سالهای اخیر بسیار امن تر از گذشته شده اند. زمانی که جرم و جنایت های خیابانی درحال افزایش بود. در سال 2005 برای مبارزه با جرم و جنایت در تابستان در سواحل شهر سانتوس، 6 سیستم امنیتی بوش درامتداد ساحل نصب و فعال شد. راه اندازی این سیستم نظارت تصویری، تاثیری سریع و آشکار در کاهش اقدام به دزدی و جیب بری در این سواحل داشت.

موفقیت این سیستم نظارت تصویری و مورد حمایت و تشویق قرار گرفتن آن باعث گسترش مداوم شبکه های نظارت تصویری بوش در شهر سانتوس شده است و مسئولین امر به تازگی برای نظارت بیشتر بر سواحل این شهر بندری تصمیم به خرید 36 دوربین مداربسته دیگر از این برند گرفته اند. برهمین اساس و با این تعداد قرار است که تعداد دوربین مداربسته های نصب شده تا پایان سال 2016 میلادی به 700 دستگاه افزایش یابد. دوربین مداربسته های مورد استفاده در این پروژه ها دارای ویژگی هایی همچون لنز ثابت، تشخیص پلاک یا به اصطلاح پلاک خوان، تشخیص حرکت، آنالیز ویدئو هستند، همچنین از دوربین مداربسته های دام گردان نیز استفاده شده است.

 

نظارت شهری

امروزه مانیتورینگ و سیستم های نظارت تصویری نه فقط برای حفظ امنیت گردشگران خارجی بلکه برای افزایش امنیت شهری و حفظ امنیت شهروندان بسیار مورد استفاده است. دوربین های مداربسته توسط آتش نشانان برای تشخیص آتش سوزی ، توسز پلیس برای نظارت و کنترل ترافیک، و ورود و خروج وسایل نقلیه در ورودی های شهر مورد استفاده قرار میگیرند.
 

طی این تغییر و تلاش نرخ سرقت و وقوع جرایم خیابانی در سانتوس به شدت رو به کاهش است. در نه ماهه اول سال 2016 سرقت ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9.8 درصد کاهش داشته است.

یکی از اهداف اصلی ایجاد این سیستم امنیتی بازدارندگی است. سرجیو دل برل، معاون امنیت شهری سانتوس میگوید: " دوربین مداربسته با ذخیره و اراده تصاویر میتواند به عنوان مدرکی مهم برای پلیس، به شناسایی مجرم کمک کند."