دوربین مداربسته Poe

۱۳۹۶/۰۸/۱۵ | ۱۴۳۰ بازدید
۵.۰ از ۱

دوربین مداربستهPOE  چیست

دوربین مداربسته POE به دوربین مداربسته تحت شبکه ای گفته می شود که نیاز به منبع تغذیه جداگانه ندارد و انرژی برق ان از طریق کابل شبکه تامین می شود.مخفف عبارت Power Over Ethernet و به معنی تغذیه توسط کابل شبکه می باشد. در این روش دیگر نیازی به کابل کشی جداگانه برای تامین برق دستگاه نمی باشد.

در تکنولوژی POE به دو جفت از سیم های موجود در کابل شبکه جریان متعادل و هم ارزی تزریق می شود ، معمولا اینکار توسط سوئیچ ، دستگاه یا منبع تغذیه به پین های ۴-۵ (مثبت) و ۷-۸ (منفی) انجام می پذیرد.

تجهیزات مورد نیاز

 

سوئیچ POE :  این سوئیچ باید به تعداد دوربین ها دارای پورت POE باشد. سوئیچ های POE معمولا قیمت بالاتری نسبت به سوئیچ های معمولی شبکه دارند.

سوئیچ های شبکه POE دارای توان مشخصی می باشند و هر پورت آن برای تامین برق یک دوربین مداربسته طراحی شده است. در این روش با توجه به جای گذاری مناسب سوئیچ میتوانید از متراژ کابل و کابل کشی در نتیجه از هزینه کل پروژه صرفه جویی کنید

استفاده از POE Injector : از روش های دیگر تامین برق به صورت POE استفاده از منبع تغذیه POE یا POE Injector می باشد. در این روش کابل شبکه به دستگاه متصل شده و در خروجی انرژی برق به کابل تزریق می شود و کابل قابلیت تامین برق دوربین را دارا می باشد.

 

دستگاه ضبط تصاویر تحت شبکه (NVR) با پورت های POE : یکی از بهترین راه تامین برق دوربین مداربسته به صورت POE استفاده از دستگاه NVR با قابلیت POE می باشد. این دستگاه ها معمولا به تعداد دوربین های مورد پشتیبانی دارای پورت شبکه POE می باشد و باید کابل هر دوربین به صورت مجزا به دستگاه متصل شود.

در این روش با توجه به اینکه پورت های دستگاه برای تامین برق مورد نیاز هر دوربین طراحی شده اند امکان اتصال سوئیچ به پورت های دوربینها وجود ندارد و باید کابل هر دوربین به صورت مستقیم به پورت دستگاه متصل شود. اتصال سوئیچ به این دستگاه ها فقط از طریق پورت شبکه جداگانه ای که برای این منظور در نظر گرفته شده است امکان پذیر می باشد. در صورت نیاز به استفاده از سوئیچ بهتر است برای کاهش هزینه از دستگاه های معمولی NVR استفاده کرده و به جای آن از سوئیچ POE برای تامین برق دوربینها استفاده شود.
در مجموع اگر فواصل دوربین ها با دستگاه زیاد است پیشنهاد میشه از سوئیچ استفاده بشود

اگر دوربین مداربسته شما قابلیت تغذیه از طریق POE را نداشته باشد می توان با استفاده از خرید قطعه ای کوچک به نام POE Splitter برای هر دوربین ، برق آن را از طریق کابل شبکه یه صورت POE تامین نمود. دوربینهای مداربسته POE علاوه بر قابلیت تامین برق از طریق کابل شبکه امکان اتصال به آداپتور یا منبع تغذیه برق را دارند و انتخاب نوع تغذیه دوربین را در اختیار کاربر قرار می دهند.

مزایا POE در دوربین مداربسته :

 نصب و راه اندازی آسان-کاهش هزینه های کابل کشی-تعمیر و نگهداری آسانتر سیستم-پایداری بیشتر و خرابی کمتر آن

معایب POE در دوربین مداربسته :

محدودیت بیشتر توان خروجی برای موارد خاص-هزینه بیشتر تجهیزات