10ادغام بزرگ شرکتهای تولیدکننده تجهیزات امنیتی درسال2016 (قسمت دوم)

۱۳۹۵/۱۱/۱۰ | ۱۹۹۳ بازدید
۵.۰ از ۱

اخبار ادغام شرکتهای بزرگ درزمینه تولید تجهیزات امنیتی یا شرکتهایی که در این زمینه فعالیتی داشتند سروصدای زیادی درسال 2016 به پا کرد. از جمله شرکتهایی که دراین سال باهدف توسعه و دستیابی به تکنولوژی های جدید دراین ادغام ها حضور داشتند میتوان به شرکتهای تیکو، هانیول، هایک ویژن، ADTو اینگرام میکرو اشاره کرد. در ادامه بخش دوم این مقاله را خواهیم خواهند:
 
6-    هایک ویژن و Pyronix

هایک ویژن بزرگترین تولیدکننده سیستم های نظارتی جهان درسال2016 اعلام کرد قصد دارد شرکت Pyronix بریتانیا درزمینه تجهیزات تولید دزدگیر را از آن خود کند. هایک ویژن که خود  متخصص تولید دروبین مداربسته است برنامه ریزی ویژه ای برای شرکت Pyronix وبهره گیری از دانش او دارد. ترکیب دانش هایک ویژن و Pyronix میتواند موجب پیشرفت صنعت دوربین مداربسته و تولید محصولات جدید ونوآورانه باشد.

 

7-    ادغام و ایجاد شرکت AlliedUniversal

شرکت AlliedBarton که درزمینه خدمات امنیتی و خدمات عمومی در آمریکا فعالیت میکند تصمیم به ادغام کسب و کار خود تحت عنوان شرکت AlliedUniversal گرفت. این شرکت باارائه خدمات تویط 140 هزار نیروی تعلیم دیده پاسخگوی نیاز مشتریان خود میباشد. پیشبینی میشود درآمد سالانه این شرکت به 4.5 میلیارد دلار برسد.

 

8-    تصاحب دو شرکت توسط ایسر

شرکت ایسر، به عنوان یک هولدینگ مالک صنایع واندربیلت و سیستمهای امنیتی عطارد درسال 2016شد. شرکت تابعه آن واندربیلت، ارائه دهنده جهانی سیستمهای حساس امنیتی است که تکنولوژی کنترل با مسئولیت محدود (ACT) مستقر در دوبلین -ایرلند را دراختیار ایسر قرار داد. این خرید برنامه های توسعه استراتژیک واندربیلت را برای تقوبت کنترل دسترسی و سبد محصولات کسب و کارها به همراه دارد. همچنین بعد از گذشت یکسال ایسر برنامه خود را برای بدست آوردن شبکه های تولید کننده ویدئو و انتقال داده اعلام کرد. با این کار ایجاد دسترسی COMNET در شرکتهای ایسر به عنوان مکمل فن آوری ارتباطی مورد استفاده در کنترل دسترسی، نفوذ، ویدئوو محدوده محصولات ابری بدست آمده است.

 

9-    خرید 3M توسط جمالتو

جمالتو (Gemalto) ارائه دهنده امنیت دیجیتال، تصمیم خود مبنی بر خرید 3M به ارزش 850میلیون دلار علنی کرد. طبق برنامه ریزی و اهداف تعیین شده توسط جمالتو، این شرکت با خرید 3M قصد دارد طیف کاملی از راهکارهای بیومتریک را در راستای برنامه های خود ارائه دهد.

 

10-    شراکت بوش و سونی

اگرچه ازنظر فنی ادغام و خریدی صورت نگرفته اما بوش به عنوان ارائه دهنده سیستم های امنیتی و سونی قرارداد همکاری برای ایجاد یک کسب وکار و توسعه محصولات و راهکارهای جدید در زمینه برنامه های امنیتی و ویدئویی را در ابتدای سال2017 امضا کردند. طبق این توافق بوش مسئولیت بازاریابی درسطح جهانی و فروش محصولات نظارت تصویری سونی (درخارج از ژاپن) را برعهده دارد. همچنین درادامه این دو شرکت درزمینه همکاری وتوسعه فناوریهای تخصصی خود بویژه قابلیت تصویربرداری سونی و قدرت تجزیه و تحلیل بوش ونقاط قوت شبکه باهم به توافق رسیدند.