مدل : DS-2CE55F5P-VFIR3

امتیاز دهید
امتیاز محصول 5.0 از 1 رای
برند :
گارانتی : دوسال گارانتی هایک سرویس

از ابتدا که دوربین مداربسته با ظاهر دام طراحی و تولید شد به دلیل شکل و اندازه کوچک، کیفیت تصاویر به خصوص در شب و محیط تاریک به گونه ای بود که تصاویر ضعیف تری نسبت به دوربین مداربسته بالت با مشخصات فنی مشابه را داشتند. اما در چرخه تولید و با رفع نقابص موجود دوربین مداربسته های جدید دام پیشرفت چشمگیری داشته اند و در حال حاضر به خوبی میتوانند با  بسیاری از دوربین مداربسته های بالت رقابت کنند. قابلیت دید در شب  در مدل های جدید بهبود یافته و به طورکلی بیشتر شده است و البته طرح های زیباتری به نسبت گذشته وارد بازار شده اند. بررسی تخصصی دوربین مداربسته ی مدل DS-2CE55F5P-VFIR3 را به عنوان یکی از مدل های موفق دوربین مداربسته دام در ادامه خواهیم خواهند.

 

طراحی ظاهری

مدل DS-2CE55F5P-VFIR3 تقریبا جزو بزرگترین دوربین های مداربسته ی دام آنالوگ به شمار می آید. بدنه ی زیبای فلزی که طرح فوق العاده ای دارد نشان از نهایت تلاش هایک ویژن برای داشتن محصولی زیبا است .استفاده از مواد اولیه بسیار مناسب برای بدنه این دوربین مداربسته به کیفیت ظاهری آن افزوده است. از نظر تفکیک بدنه و اجزا فیزیکی میتوان این مدل را به 3 قسمت تقسبم نمود : قسمت انتهایی پایه ، قسمت میانی که نگه دارنده و متصل کننده بخش اصلی به پایه است و بخش اصلی که محتویات دوربین را درخود جای داده است.

 

کیفیت تصویر

مدل DS-2CE55F5P-VFIR3 از حسگر تصویر 1/3 اینچی  PICADIS استفاده می کند و می تواند در هر دو سیگنال ویدئویی PAL  و NTSC تصویری با ابعاد 1280x960 را نمایش دهد. وضوح تصویر 720TVL این دوربین را جزو بهترین دوربین مداربسته های انالوگ قرار داده است .

حسگر تصویر PICADIS نسبت به حسگرهای قبل از خود حساسیت بیشتری در قبال نور دارد و همزمان فعال شدن خودکارAGC  باعث می شود تا حداقل روشنایی محیط برای داشتن تصویر رنگی به 0.14 لوکس کاهش یابد. اگر فرآیند تاریکی محیط به حداقل روشنایی با 0 لوکس برسد خواهید دید که فیلتر مادون قرمز دوربین عمل کرده و تصویر در حالت مادون قرمز یا همان حالت دید در شب ذخیره خواهد شد.

محدوده ی تحت پوشش در حالت دید در شب با شرایط ایده آل بین 30 تا 40 متر میباشد.این دوربین از تکنولوژی SMART IR استفاده می کند که مانع سفیدی بیش از حد تصویر در فاصله ی نزدیک میشود.

 

فاصله کانونی تصویر

 DS-2CE55F5P-VFIR3 از لنز متغیر استفاده می کند و شما می توانید بر اساس نیاز فاصله ی کانونی بیمدل ن 2.8 تا 12 میلیمتر را انتخاب کنید. این مدل زاویه حرکتی یا چرخشی 360 درجه افقی و 75 درجه عمودی و 360 درجه دورانی رابه شما می دهد یعنی شما می توانید ضمن تغییر وسعت فضای قابل مشاهده در تصویر از 27.2 تا 80 درجه درجهات مختلف، چرخش های لازم را نیز داشته باشید. این کار معمولا با هماهنگ کردن پیچ تنظیم “zoom” و “focus” صورت می گیرد.

 

استانداردهای فیزیکی

دوربین مداربسته مدل DS-2CE55F5P-VFIR3 از استاندارد IP66 پیروی می کند و شما می توانید از این دروبین را در فضای باز و در شرایط هوای بارانی استفاده کنید البته لازم به ذکر است که نباید این دوربین و یا دوربین مداربسته ای دیگر را مستقیم داخل آب فرو برد و یا برای چاه ها استفاده کرد.

 

شرایط محیطی

دوربین مداربسته مدل DS-2CE55F5P-VFIR3 در سردترین نقاط یا گرم ترین شهرهای ایران کار کند ودر شرایط استاندارد از دمای -40 تا 60 درجه سانتیگراد و حداکثر رطوبت 90% به فعالیت خود ادامه می دهد.در واقع مدل DS-2CE55F5P-VFIR3 درتمام نواحی کشور قدرت فعالیت دارد و کمتر محیطی است که دمای با بیش از 60درجه و با کمتر از 40 داشته باشد.

 

مصرف انرژی

انرژی این دوربین از طریق ولتاژ 12 ولت DC تامین می شود و حداکثر مصرف برق 4 وات است و در صورت روشن شدن ال ای دی ها در حالت دید در شب به 5وات افزایش می یابد.

 

جمع‌بندی

دوربین مداربسته مدل DS-2CE55F5P-VFIR3 یکی از کاملترین و پیشرفته ترین دوربین مداربسته های دام آنالوگ موجود در بازار است. این مدل برای محیط های داخلی مانند سالن های تولید و ورزشی و مکان های مسقف و یا فضاهای باز مانند ورودی ها برای خواندن پلاک و حیاط و فضاهای اینچنینی مناسب است البته این به این معنی نیست که در فضای باز مورد استفاده قرار نگیرد. شما میتوانید از این مدل برای کنترل درب ورودی و موارد بسیار اینچنینی برای ذخیره تصاویر بیرونی ایتفاده کنید.