مدل : DS-2CE16C2P-VFIR3

امتیاز دهید
امتیاز محصول 4.6 از 5 رای
برند :
گارانتی : دوسال گارانتی هایک سرویس
قیمت : 360,000 تومان

یکی از پر کاربردترین دوربین مداربسته های مورد استفاده در صنعت تجهیزات امنیتی، استفاده از دوربین مداربسته های بالت است. انواع دوربین مداربسته بالت با لنز متغیر اهمیت ویژه ای در پروژه های مختلف امنیتی دارند. این گروه از دوربین مداربسته ها میتوانند نقش بسزایی در کاهش تعداد دوربین مداربسته داشته باشند. با هم به بررسی دوربین مدار بسته مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 که از جمله دوربین مداربسته های خوب در این زمینه است میپردازیم.

 

طراحی ظاهری

دوربین مداربسته مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 دارای ظاهری زیبا و بزرگ است که می تواند در بین سایر دوربین مداربسته های هم رده به خوبی عرض اندام کند. ابعاد این دوربین مداربسته مکعبی شکل  حدودا 92x85 میلیمتر و طول تقریبی 270 میلیمتر است. استفاده از رنگ بندی مناسب و طراحی چشم نواز از دیگر ویژگی های ظاهری دوربین مداربسته مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 می باشد. پایه ی محکم و مقاوم این دوربین مداربسته با 4 ثابت کننده به راحتی می تواند وزن  1010 گرمی آن را تحمل کند.

 

کیفیت تصویر

هایک ویژن در دوربین مداربسته بالت مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 از حسگر تصویر1/3  اینچی  PICADIS استفاده می کند که وضوح تصویر بسیار بالایی دارد و میتواند درهردو سیگنال ویدئوییPAL  و NTSC تصویری با ابعاد 1280x960 را نمایش دهد. این وضوح تصویر معادل 720TVL است که این دوربین را جزو بهترین دوربین مداربسته های آنالوگ قرار داده است .

دوربین مداربسته آنالوگ مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 با حداقل میزان روشنایی میتواند محدوده ی تعیین شده را به صورت رنگی پوشش دهد. حداقل روشنایی مورد نیاز دوربین مداربسته بالت مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 حدودا 0.01 لوکس تعیین شده است و در صورت تاریکتر شدن محیط با فعال شدن فیلتر مادون قرمز همه تصاویر در حالت سیاه و سفید خواهند بود.

 

فاصله کانونی تصویر

دوربین مداربسته مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 از لنز متغیر استفاده می کند و شما می توانید بر اساس نیاز فاصله ی کانونی بین 2.8 تا 12 میلیمتر را انتخاب کنید. این مدل دوربین مداربسته بالت زاویه حرکتی یا چرخشی 360 درجه افقی و 90 درجه عمودی و360 درجه دورانی رابه شما می دهد یعنی شما می توانید ضمن تغییر وسعت فضای قابل مشاهده در تصویر از 27.2 تا 80 درجه درجهات مختلف چرخش های لازم را نیز داشته باشید. این کار معمولا با هماهنگ کردن پیچ تنظیم “zoom” و “focus” صورت می گیرد که باید در هنگام نصب تنظیم گردد البته به دفعات میتوانید زاویه دید را تغییر دهید اما هربار تغییر باید از کنار دوربین مداربسته انجام گیرد.

 

استانداردهای فیزیکی

دوربین مداربسته مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 دارای تاییدیه استاندارد IP66 میباشد و شما می توانید آن را در فضای باز و در هوای بارانی نصب کنید البته لازم به ذکر است که نباید این دوربین مداربسته را مستقیم داخل آب فرو برد و یا برای چاه ها استفاده کرد. مقاومت درهوای طوفانی و بارانی از جمله ویژگی های این دوربین مداربسته است که کاربرد آن را درمناطق شمالی بیشتر خواهد کرد.

 

شرایط محیطی

دوربین مداربسته مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 با سردترین نقاط یا گرم ترین شهرهای ایران سازگار است و در شرایط استاندارد از دمای -40 تا 60 درجه سانتیگراد و حداکثر رطوبت 90% توانایی دریافت و ارسال اطلاعات را برعهده دارد. در این میان مناطق اندکی وجود دارند که خارج از محدوده ی دمایی تعیین شده هستند که راهکارهای گرمایشی و سرمایشی متنوعی برای پوشش آنها نیز وجود دارد.

 

مصرف انرژی

انرژی دریافتی این دوربین مداربسته همانند بسیاری از مدلهای دیگر آنالوگ از طریق ولتاژ 12 ولت DC تامین می شود و براساس اعلام تولید کنندگان این محصول حداکثر مصرف برق 7.5 وات پیش بینی شده است. برای اینکه در این مدل دچار اختلال تصویر درحالت دید درسب نشوید حتما از آداپتورهای استاندارد و باکیفیت استفاده کنید زیرا مصرف قابل توجهی نسبت به سایر مدلهای مشابه دارد که به دلیل قدرت و کیفیت تصاویر در حالت دید در شب میباشد.

 

جمع‌بندی

تغییر فاصله ی کانونی و قدرت دید درشب و کیفیت تصویر در انتخاب دوربین مداربسته مناسب دخیل و تاثیرگذاز هستند و طبق بررسی انجام شده مشاهده کردیم که دوربین مداربسته آنالوگ مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 بسیاری از این ویژگیها را دارد. برهمین اساس دوربین مداربسته  مدل DS-2CE16C2P-VFIR3 برای محیط های داخلی مانند سالنهای تولید و سالنهای ورزشی و مکان های مشابه مسقف و یا فضاهای باز مانند ورودی مجموعه ویا شهرکها برای خواندن پلاک و حیاط و فضاهای اینچنینی مناسب است.