مدل : DS-7224HVI-SH

امتیاز دهید
امتیاز محصول 5.0 از 1 رای
برند :
گارانتی : دوسال گارانتی هایک سرویس

یکی از بهترین انتخابها برای افرادی که بودجه ای محدود دارند و قصد، نصب تجهیزات امنیتی را دارند  استفاده از تکنولوژی آنالوگ است. این محصولات اگرچه در سطح فنی محصولات HD-TVI، HD-CVI و IP نیستند اما از سطح کیفی مطلوبی برخوردارند و بعنوان محصولاتی ارزان هزینه های پروژه را نسبت به تکنولوژیهای دیگر به شدت به صرفه تر میکنند. برای اینکه کیفیت را فدای هزینه نکنیم یادآور میشوم که این دستگاه ها دارای تکنولوژی های ارتباطی بسیار موثر و کاربردی ای هستند که فاصله ی امکاناتی را با دیگر تکنولوژی ها کم میکند ولی همچنان از نظر وضوح و کیفیت تصویر در سطوح پایین تری هستند. در ادامه به بررسی تخصص دستگاه های دی وی آر آنالوگ می پردازیم.

 

طراحی ظاهری

دستگاه های دی وی آر هایک ویژن معمولا با ظاهری ساده و کیفیتی بسیار خوب عرضه می شوند. در پنل جلوی این دستگاه 3 چراغ نمایش وضعیت وجود دارد که مهمترین آنها نمایش وضعیت ذخیره سازی دستگاه و وصل بودن جریان برق است. اما وضعیت در پشت دستگاه کاملا متفاوت است تقریبا تمام پورت ها و درگاه های لازم ارتباطی در این دستگاه به کار گرفته شده است. اگر پشت دستگاه را به دو قسمت چپ و راست تقسیم کنیم. در قسمت سمت چپ  درگاه های ورودی به دوربین مداربسته را خواهیم دید و در سمت راست انواع خروجی ها وجود دارند. البته ورودی صدا و همچنین درگاه اتصال برق هم در همین سمت قرار گرفته اند. در بخش فنی توضیحات مربوط به پورت ها را خواهیم گفت.

 

درگاه ورودی | درگاه خروجی

وجود 24درگاه ورودی ویدئو جهت اتصال 24دوربین مداربسته آنالوگ که از نوع BNC تعریف شده اند ماهیت اصلی این دستگاه را نمایش میدهد. درادامه 4درگاه ورودی صدا که وظیفه دریافت صدا فقط از چهار دوربین مداربسته را برعهده دارد و شما باید از بین 24دوربین مداربسته انتخاب کنید که کدام یک اولویت ضبط صدا را دارند. در دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7224HVI-SH چند درگاه برای گرفتن تصویر خروجی بر روی مانیتور وجود دارد. درگاه های خروجی HDMI، VGA برای انتقال صدا و تصویر در کنار یک دیگر قراردارند که وظیفه دریافت تصاویر با کیفیت بالا را دارند و همچنین یک درگاه خروجی CVBS که براحتی و با هر طول کابلی قابل تهیه است و میتواند تقریبا به اغلب مانیتورها متصل شود. از جمله سایر درگاه های موجود میتوان به درگاه شبکه در کنار دو درگاه USB  اشاره نمود، و درنهایت در انتهای این دکمه ها درگاه اتصال برق و درواقع تامین کننده انرژی قرار دارد. نکات امنیتی نیز در این دستگاه تا حدممکن رعایت شده است وبرای جلوگیری از برق گرفتگی  میتوان از قابلیت اتصال به زمین استفاده کرد.

 

کیفیت ذخیره سازی تصاویر

کیفیت ذخیره سازی در دستگاه دی وی آر مدل DS-7224HVI-SH باتوجه به انتخاب شما میتواند متفاوت باشد اما بطورکلی این DVR توان ذخیره تصاویر با فرمت و کیفیت های WD1 ، D1 یا 4CIF ، 2CIF، CIF و QCIF را دارد. تعداد فریم های ذخیره تصویر برای هر فرمت از 25 تا 30فریم برثانیه متغییر است. ضمنا سرعت انتقال تصویر در بستر شبکه از 32کیلوبیت برثانیه تا 3072کیلوبیت بر ثانیه متغیر است و برای انتقال صدا نیز میتوانید با سرعت 64 کیلوبیت برثانیه بهره برد. ضمنا دستگاه دی وی آر مدل DS-7224HVI-SH میتواند بهطورهمزمان تصاویر را به دستگاه دیگری نیز ارسال نماید تا امنیت داده های شما افزایش یابد به طوریکه در صورت از دست دادن یکی از منابع ذخیره سازی شما همه اطلاعات را از دست ندهید.

 

هارد دیسک

اگرچه این دستگاه ذخیره سازی یا همان دی وی آر تنها قابلیت اتصال یک هارد را دارد اما شما میتوانید در صورت نیاز به مدت زمان بیشتر نگه داری تصاویر با کیفیت بالا تا 4 ترابایت هارد با پورت ساتا را به آن اختصاص دهید. این حجم برای نگه داری تصاویر دوربین درحالت WD1 به مدت حداقل 60 روز کفایت میکند. و کاهش کیفیت ذخیره سازی مدت زمان آن را افزایش خواهد داد. نکته حایزاهمیت در این موارد این است که اغلب افرادی که وظیفه نصب تجهیزات دوربین مداربسته را برعهده دارند ذخیره سازی کانالهایی که دوربین مداربسته ای هم ندارند را فعال میکنند و این موضوع باعث کاهش چشمگیر زمان ذخیره سازی تصاویر خواهد شد.

 

کیفیت ذخیره سازی

در دی وی آر مدل DS-7224HVI-SH می توانید تا 2کانال تحت شبکه را تحت پوشش بگیرید این دوربین ها میتوانند با حداکثر وضوح  2.0 مگاپیکسل به دستگاه متصل شوند. این موضوع در مورد دوربین های TURBO HD برای 8 کانال تا 720P خواهد بود وپورت های خروجی VGA و HDMI می توانند تا با وضوح حداکثر 2 مگاپیکسل تصاویر را نمایش دهند.

از امکانات دیگر این مدل پوشش ذخیره سازی همزمان در دستگاهی دیگر است تا اگر به هر دلیلی اطلاعات از روی دستگاه اول پاک و یا حذف شد بر روی دستگاه دوم وجود داشته باشد هرچند این اتفاق به ندرت برای سیستم های امنیتی می افتد اما در مواردی که حساسیت بالایی در حفظ تصاویر وجود دارد امری بسیار مهم است. البته لازم به توضیح است که دستگاه ذخیره سازی دوم کیفیت پایین تری را در هنگام ذخیره سازی خوهد داشت . در مدل DS-7224HVI-SH تصاویر با کیفیت های 4CIF یا همان  D1  و 2CIF و CIF ذخیره میشوند.

 

کیفیت بازبینی

در بازبینی تصاویر در دستگاه دی وی آر مدل DS-7224HVI-SH میتوانید به صورت همزمان 8 کانال را با حداکثر وضوح  WD1 مشاهده نمایید. استفاده از قابلیت های تشخیص حرکت  و پوشش حریم خصوصی باعث افزایش قابلیت های ذخیره سازی میشود.

 

تنظیمات ویدئو

یکی از نکاتی که میتواند برای بسیاری از کاربران حائز اهمیت باشد این است که شخص حتی در صورت عدم حضور در محیط از حذف ویدئوی ذخیره شده آگاه میشود . ضمنا اگر دوربین مداربسته ها به هر دلیل قطع شوند به شما هشدار داده خواهد شد.

 

جمع بندی

این دستگاه برای اکثر مکان ها مناسب است و به صورت ویژه میتوانید در مدارس و مکان های آموزشی ، تجاری و نظامی و امنیتی از و آ ن استفاده کنید. و از حفط و ذخیره داد ها اطمینان حاصل نمایید.