مدل : DS-7616NI-E1

امتیاز دهید
امتیاز محصول 5.0 از 2 رای
برند :
گارانتی : دوسال گارانتی هایک سرویس

در یک پروژه ی امنیتی نصب دوربین مداربسته با تعیین تعداد دوربین ها در مورد تعداد کانال های لازم و پیشبینی شده ی دستگاه ذخیره سازی تصمیم گیری می شود. اما این موضوع به این معنی نیست که انتخاب دستگاه ذخیره سازی در یک پروژه ی دوربین مداربسته اهمیت کمتری نسبت به انتخاب دوربینهای مداربسته دارد. بلکه اهمیت بسیار بیشتری نسبت به سایر بخش ها دارد. درواقع این دستگاه ذخیره سازیست که تمام تصاویر دریافتی دوربین ها را ذخیره کرده و با کیفیت های مختلف به خروجی نمایشگر ارسال می کند. دستگاه ضبط تصاویر مدل DS-7616NI-E1 یک دستگاه بسیار پیشرفته است که می تواند قدرت واقعی کنترل تصاویر را به شما نشان دهد. بررسی NVR مدل DS-7616NI-E1  را از دست ندهید.

 

طراحی ظاهری

در نمای روبروی دستگاه NVR مدل DS-7616NI-E1 بر روی پنل 3 چراغ نمایش وضعیت وجود دارد که مهمترین ها نمایش وضعیت رکورد دستگاه و وصل بودن جریان برق است. یک درگاه usb 2.0 نیز در کنار این چراغ های تعیین وضعیت تعبیه شده است که جهت اتصال ماوس از آن استفاده می شود.

شیار های متعددی جهت تغییر جریان هوا در اطراف این مدل طراحی شده است که به خنک شدن پردازنده و سایراجرا کمک میکند. وضعیت در پشت دستگاه کمی متفاوت است و تقریبا تمام پورت ها و درگاه های لازم ارتباطی تحت شبکه  در این دستگاه به کار گرفته شده است.

 

ورودی و خروجی ها

درگاه های ورودی و خروجی صدا ، درگاه hdmi و vga از مهم ترین این درگاه ها هستند. درگاه های خروجی HDMI، VGA برای انتقال صدا و تصویر در کنار یک دیگر قراردارند. سایر درگاه های موجود یک ورودی و یک خروجی  صدا  و درگاه شبکه در کنار یک درگاه USB  هستند ضمنا رابط انتقال هشدار در این مدل برای هشدارهای ورودی و خروجی درنظر گرفته شده است و در نهایت در انتهای این دکمه ها درگاه اتصال برق و درواقع تامین کننده انرژی قرار دارد. نکات امنیتی نیز در این دستگاه تا حدممکن رعایت شده است وبرای جلوگیری از برق گرفتگی  می توان از قابلیت اتصال به زمین استفاده کرد.

 

هارد

دستگاه NVR مدل DS-7616NI-E1  تنها قابلیت اتصال یک هارد را دارد و شما میتوانید با توجه  به مدت زمان نگه داری تصاویر تا 4 ترابایت هارد را به دستگاه متصل کنید. حتما نحوه تنظیم ذخیره اطلاعات بر روی هارد دیسک را بررسی کنید تا بر روی حالت LOOP و یا ضبط مجدد باشد تا درصورت تکمیل فضای دیسک مجددا از سکتور اولیه قایل ها ذخیره شوند و ضبط تصاویر متوقف نشود.

 

کیفیت ذخیره سازی

نکته ی جالب توجه در دستگاه تحت شبکه مدل DS-7616NI-E1  این است که شما میتوانید با وضوح 5مگاپیکسل تصاویر را ذخیره نمایید.همچنین میتوانید با اتصال این دستگاه به یک دستگاه دیگر و یا سوئیچ و یا کامپیوتر سیستم جامع تری را شکل دهید. امکان دریافت و ذخیره صدا نیز باعث ارتقا درجه اهمیت تصاویر شما خواهد شد.

در مدل DS-7616NI-E1 می توانید تا 8کانال تحت شبکه را تحت پوشش بگیرید این دوربین ها میتوانند با حداکثر وضوح  1.0 مگاپیکسل به دستگاه متصل شوند. البته با کاهش تعداد دوربین ها میتوانید به وضوح بیشتری دست پیدا کنید و با 6دوربین از وضوح 2مگاپیکسلی برخوردارشوید . حداکثر وضوح تصویری که ممکن است با این دستگاه ذخیره نمایید 5مگاپیکسل خواهد بود.

پورت های خروجی VGA و HDMI می توانند با وضوح حداکثر 2 مگاپیکسل تصاویر را نمایش دهند.

از امکانات دیگر این مدل پوشش ذخیره سازی همزمان در دستگاهی دیگر است تا اگر به هر دلیلی اطلاعات از روی دستگاه اول پاک و یا حذف شد بر روی دستگاه دوم وجود داشته باشد هرچند این اتفاق به ندرت برای سیستم های امنیتی می افتد اما در مواردی که حساسیت بالایی در حفظ تصاویر وجود دارد امری بسیار مهم است. البته در این مدل میتوانید تا 3 مرحله ضبظ همزمان را تجربه کنید. البته لازم به توضیح است که دستگاه ذخیره سازی دوم کیفیت پایین تری را در هنگام ذخیره سازی خوهد داشت .

 

کیفیت بازبینی

در بازبینی تصاویر در مدل DS-7616NI-E1 میتوانید تا حداکثر وضوح 5mp مشاهده نمایید. البته به شرطی که با همین کیفیت ذخیره کرده باشید که این موضوع دقیقا به تعداد دوربین های شما بستگی دارد.

استفاده از USB3.0 در این مدل از نکات ویژه ی این دستگاه در زمانی است که قصد تهیه ی نسخه ی پشتیبان را دارید.

 

مدیریت شبکه

در این مدل شما نیاز به پهنای باند 50مگابیت بر ثانیه دارید و در خروجی دستگاه نیز به طور مشاوی 80مگابیت بر ثانیه کافیست. پشتیبانی از اکثر پروتکل های موجود برروی شبکه و همچنین پروتکل تحت شبکه EZVIZ CLOUD P2P  به این معناست که شما با مشکل انتقال تصویر بر روی موبایل و یا هر سیستم متصل به اینترنت دیگری مواجه نخواهید شد.

 

تنظیمات ویدئو و هشدارها

یکی از نکاتی که میتواند برای بسیاری از کاربران حائز اهمیت باشد این است که شخص حتی در صورت عدم حضور در محیط از حذف ویدئوی ذخیره شده آگاه میشود . ضمنا اگر دوربین ها به هر دلیل قطع شوند به شما هشدار داده خواهد شد.

 

جمع بندی کلی

این دستگاه برای اکثر مکان ها مناسب است و به صورت ویژه میتوانید در مدارس و مکان های آموزشی ، تجاری و نظامی و امنیتی از و آ ن استفاده کنید. و از حفط و ذخیره داد ها اطمینان حاصل نمایید.