مدل : DS-7324HWI-SH

امتیاز دهید
امتیاز محصول 5.0 از 1 رای
برند :
گارانتی : دوسال گارانتی هایک سرویس
قیمت : 2,500,000 تومان

امروزه استفاده از انواع تجهیزات امنیتی یکی از ملزومات زندگی شهری شده است و اغلب اوقات کاربران درتلاش هستند تا مطمئنترین تجهیزات امنیتی را انتخاب کنند ولی درموارد متعدد صرف هزینه های سنگین نظر آنها را نسبت به تجهیز محیط به تجهیزات امنیتی تغییر میدهد.

راهکار این مساله چیست؟ چطور باید کاربران را راضی نگه داشت؟ برای این حل مشکل وبا مصلحت اندیشی کارشناس نصب، پیشنهاد استفاده از تجهیزات امنیتی آنالوگ میتواند یکی از بهترین راهکار های ممکن باشد. این تجهیزات علاوه برکیفیت مطلوب و امکانات کافی از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. درمورد انجام پروژه های شنگین با این مدل از تکنولوژی باید بهترین گزینه را انتخاب کنبد زیرا اندگی اشتباه در خرید ممکن است هزینه های بسیار بیشتری در پی داشته باشد. به همین دلیل تولیدکنندگان تجهیزات امنیتی تصمیم گرفته اند تا خلاموجود بین تعداد دوربین مداربسته 16 و32کانال را با ارائه محصول 24کانال پرنمایند. زیرا اختلاف هزینه این موضوع باعث شده بود که افرادی که مثلا20 دوربین مداربسته درپروژه دارند هزینه دستگاه32کانال را بپردازند ویا بااستفاده از یک دستگاه 16کانال و یک 8کانال آنرا به انجام برسانند که بازهم هزینه بیشتری برای کارفرما به همراه داشت. اما اکنون با مدل های 24کانال این مشکل تاحدود زیادی پوشش داده شده است. درادامه به بررسی تخصصی مدل DS-7324HWI-SH میپردازیم و شما را با قابلیت های بیشتر آن آشنا میکنیم.

 

طراحی ظاهری

دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7324HWI-SH یکی از کاملترین دستگاههای سری خود با این تعداد کانال میباشد. در پنل جلوی دستگاه دی وی آر مدل DS-7324HWI-SH میتوانید دو درگاه USBرا درسمت راست دستگاه مشاهده کنید و چراغ وضعیت مربوط به پاور و جریان برق را ببینید که به دکمه خاموش یا روشن دی وی آر متصل است و بیانگر وضعیت دستگاه دراین حالت هاست. درهمین سمت درگاه دی وی دی رایتر قرار داده شده است که بالای آن 6 چراغ وضعیت قرار دارد. درسمت چپ DVR شما شاهد ظراحی دکمه های کنترلی زیادی هستید که ازقسمت میانی سمت راست امکان ورود به منو تعبیه شده است. و در انتهای نیز شما دکمه ولوم را خواهید دید. دراطراف بدنه دی وی آر مدل DS-7324HWI-SH سوراخهای ریز زیادی را میبینید که به پنکه یاهمان فن خنک کننده کمک میکند دمای داخل دستگاه را متعادل کند. به قسمت عقب دستگاه که نگاه کنید به این موضوع پی خواهید برد که چه امکاناتی در این دستگاه قرار گرفته است. علی رغم فشردگی اما تقریبا تمام پورتها و درگاههای لازم ارتباطی در دستگاه فشرده سازی تصویر مدل DS-7324HWI-SH به کار گرفته شده است. اگر پشت دستگاه دی وی ار را همانند پنل جلویی به دو قسمت تقسیم کنیم. در قسمت سمت چپ تا نیمه های قسمت راست کلید پاور و انتقال برق و جریان DC قرار دارد و درکنار آن نیز درگاه اتصال به برق 100تا 240 ولت AC جایگذاری شده است. در زیر این دو درگاه پیچ اتصال به زمین برای جلوگیری از آتش سوزی تعبیه شده است. کمی انطرف تر درگاه اتصال eSATA قرار دارد که با استفاده از آن میتوانید هارداکسترنال را به دی وی آر متصل کنید. بیشتر ورودی و خروجی ها در دی وی آر مدل مدل DS-7324HWI-SH  در سمت مقابل قرار دارد. ورودی 24کانال دوربین مداربسته و خروجی ویدئو، درگاه یواس بی، درگاه شبکه، 4کانال ورودی صدا به همراه یک کانال خورجی، درگاه VGA، پورت ورودی و خروجی آلارم و هشدار، درگاه کنترل دوربین مداربسته PTZ در همین سمت قرار دارند. دی وی آر(DVR) مدل DS-7324HWI-SH دارای ابعاد 70390x445xمیلیمتر و وزن کمتر از 5کیلوگرم است.

 

درگاه ورودی | درگاه خروجی

وجود 24 درگاه ورودی ویدئو جهت اتصال 24 دوربین مداربسته آنالوگ که از نوع BNC تعریف شده اند ماهیت اصلی دستگاه ذخیره سازی تصویر مدل DS-7324HWI-SH را نشان میدهد. در دی وی آر مدل DS-7324HWI-SH میتوانید با 4 درگاه ورودی صدا که میتوانند از4دوربین مداربسته صدا را به طورهمزمان دریافت کنند استفاده کنید. باید توجه داشت که در DVR مدل DS-7324HWI-SH کاربر باید از میان 32دوربین مداربسته موجود تنها 4 دوربین مداربسته را برای ذخیره صدا انتخاب کند. در این حالت شما باید انتخاب کنید که کدام دوربین مداربسته اولویت ضبط صدا را دارد.  در دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7324HWI-SH تصاویر با فرمت H.264 فشرده میشوند ونتیجه کار میتواند به یکی از سه صورت موجود برای بیننده به نمایش دربیاید. افرادی که تمایل به دیدن تصاویر با بالاترین کیفیت ممکن دارند از درگاه HDMI استفاده میکنند. درگاه های خروجی HDMI، VGA برای انتقال صدا و تصویر در کنار یکدیگر قراردارند که وظیفه دریافت تصاویر با کیفیت بالا را دارند و همچنین یک درگاه خروجی CVBS که براحتی و با هر طول کابلی قابل تهیه است و میتواند تقریبا به اغلب مانیتورها متصل شود. البته کیفیت تصویر به مراتب پایینتر از دوحالت قبل است. ازجمله دیگر درگاه های موجود در دستگاه ذخیره سازی مدل  DS-7324HWI-SH میتوان به درگاه شبکه در کنار دو درگاه USB  اشاره نمود، درگاه شبکه با قدرت انتقال 32کیلوبیت تا 3072کیلو بیت برثانیه توان انتقال تصاویر را دارد و میتواند با استفاده از نرم افزارهای موجود بر روی موبایل، لپتاپ، تبلت ، کامپیوتر خانگی تصاویر را انتقال دهد تا درهرکجا دنیا که هستید آسوده خاطر باشید. و درنهایت در انتهای این درگاه ها پورت اتصال برق و درواقع تامین کننده انرژی قرار دارد. ضمنا برای جلوگیری از برق گرفتگی و حفط نکات ایمنی می توان از قابلیت اتصال به زمین استفاده کرد.

 

هارددیسک

دستگاه ذخیره سازی آنالوگ یاهمان دی وی آر مدل DS-7324HWI-SH دارای 4 درگاه ساتا میباشد که قابلیت اتصال دو هارد ویک دی وی دی رایتر ویا 4 هارددیسک با ظرفیت هرکدام 4ترابایت را دارد. درواقع امکان استفاده از 16ترابایت برای دستگاه دی وی آر مدل  DS-7324HWI-SH وجود دارد. این حجم برای نگه داری تصاویر دوربین مداربسته باکیفیت WD1 به مدت حداقل 50 روز کفایت میکند. با کاهش کیفیت ذخیره سازی این امکان وجود دارد که مدت زمان ذخیره سازی را افزایش دهیم. نکته حایزاهمیت در این موارد این است که اغلب افرادی که وظیفه نصب تجهیزات دوربین مداربسته را برعهده دارند ذخیره سازی کانالهایی که دوربین مداربسته ای هم ندارند را فعال میکنند و این موضوع باعث کاهش چشمگیر زمان ذخیره سازی تصاویر میشود. این موضوع میتواند بقدری حایز اهمیت باشد که شما را از خرید هارددیسک اضافه معاف کند.

 

کیفیت ذخیره سازی

امکان دریافت و ذخیره سازی همزمان تصویر 24کانال به همراه ذخیره 4کانال صدا خلاصه آنچیزیست که در این بخش میخوانید. از امکانات ویژه برای دی وی آر مدل DS-7324HWI-SH پوشش ذخیره سازی همزمان در دستگاهی دیگر است تا اگر به هر دلیلی اطلاعات از روی دستگاه اول پاک و یا حذف شد بر روی دستگاه دوم وجود داشته باشد هرچند این اتفاق به ندرت برای سیستم های امنیتی می افتد اما در مواردی که حساسیت بالایی در حفظ تصاویر وجود دارد امری بسیار مهم است. البته لازم به توضیح است که دستگاه ذخیره سازی دوم کیفیت پایین تری را در هنگام ذخیره سازی خوهد داشت. برای دستگاه دوم کیفیتهای HCIF و QCIF بطور جداگانه ذخیره خواهند شد. در دی وی آر مدل DS-7324HWI-SH تصاویر باکیفیتهای WD1و D1 و کیفیتهای پایینتر ذخیره میشوند.

 

کیفیت تصاویر

بطورکلی دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7324HWI-SH در 5فرمت خاص توان ذخیره تصاویر را دارد که کیفیت های WD1 ، D1 یا 4CIF ، 2CIF، CIF و QCIF را شامل میشود اما کیفیت ذخیره سازی در دستگاه دی وی آر مدل DS-7324HWI-SH باتوجه به انتخاب شما میتواند متفاوت باشد. تعداد فریم های ذخیره تصویر برای فرمتهای WD1 و D1 معادل 15 فریم در ثانیه ودر فرمت های 2CIF و CIF و  QCIF از 25 تا 30 فریم برثانیه متغییر است. در بازبینی تصاویر در مدل DS-7324HWI-SH میتوانید  16 کانال را بطور همزمان و باحداکثر وضوح WD1 مشاهده نمایید. دراین دستگاه ذخیره سازی آنالوگ حالت های مختلف بازبینی طراحی شده است تادرصورت نیاز به هر نوع بازبینی و یا مشاهده کانالی خاص مشکلی نداشته باشید. برای دسترسی کافیست از منوی موجود نوع نمایش PLAYBACK را انتخاب کنید. این انتخاب یکی از حالت های 1کانال، 2کانال، 4کانال، 8کانال و 16کانال است.

 

مدیریت شبکه

دستگاه دی وی آر آنالوگ مدل DS-7324HWI-SH باید بتواند بااستفاده از نرم افزاراختصاصی و تحت شبکه، تصاویر را برروی موبایل ویا هر پلتفرم دیگری به نمایش در آورد. در دوربین مداربسته های آنالوگ معمولا مشکلی درانتقال وجود نخواهد داشت. دی وی آر (DVR)  مدل DS-7324HWI-SH از پروتکل های رایج برروی شبکه پشتیبانی میکند. در دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7324HWI-SH تصاویر با سرعت 32کیلوبیت برثانیه تا 3072کیلوبیت برثانیه منتقل میشوند. و البته صدانیز با سرعت64کیلوبیت برثانیه قابل انتقال است.

 

تنظیمات ویدئو

یکی از نکاتی که میتواند برای بسیاری از کاربران حائز اهمیت باشد این است که شخص حتی در صورت عدم حضور در محیط از حذف ویدئوی ذخیره شده آگاه میشود. ضمنا اگر دوربین مداربسته ای به هر دلیلی قطع شوند شما اگاه خواهید شد؟ باید بدانید که بله آگاه خواهید سد! اما! اغلب افراد درهنگام نصب این گزینه را غیرفعال میکنند! اگر شما دارای محیطی پررفت و آمد هستید ویا خودتان مدت کمی درمحیط قرار دارید بهتر است این گزینه فعال شود، زیرا خواهید دید که هنگام عدم حضور شما چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

مصرف انرژی

برای تامین انرژی این دی وی آر علاوه بر منبع تغذیه 12ولت DC میتوانید از منبع انرژی 100تا 240ولت AC استفاده کنید کافیست 40وات انرژی لازم موجود باشد تا دستگاه روشن و آماده به کار شود. ضمنا این دستگاه میتواند در دمای کمتر از 10 درجه سانتیگراد تا 55درجه بطور عادی به فعالیت خود ادامه دهد. درمورد مناطق شرجی باید گفت اگرچه رطوبت محیط میتواند تا 90 درصد افزایش یابد اما وجود آب و یا مایعات مشابه درکنار دستگاه بسیار خطرناک است.

 

جمع بندی

دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7324HWI-SH به عنوان یک دستگاه آنالوگ و با قدرت ذخیره 24 کانال و نمایش16کانال همزمان و باتوجه به قیمت فروش یکی از ایده آل ترین مدلها درمیان دستگاههای 24کانال بشمار میرود. برای اکثر پروژه هایی که 24دوربین مداربسته با هرتنوعی دارند یکی از ایده آل ترین ها را برگزیدید. میتوانید در مدارس و اماکن آموزشی ، تجاری و نظامی و امنیتی از آن استفاده کنید.