مدل : DS-7204HI-E1

امتیاز دهید
امتیاز محصول 4.0 از 2 رای
برند :
گارانتی : دوسال گارانتی هایک سرویس
قیمت : 450,000 تومان

یکی از بهترین انتخابها برای افرادی که بودجه ای محدود دارند وقصد، نصب تجهیزات امنیتی را دارند  استفاده از تکنولوژی آنالوگ است. این محصولات اگرچه درسطح فنی محصولات HD-TVI، HD-CVI و IP نیستند اما از سطح کیفی مطلوبی برخوردارند و بعنوان محصولاتی ارزان هزینه های پروژه را نسبت به تکنولوژی های دیگر به شدت به صرفه تر میکنند. برای اینکه کیفیت را فدای هزینه نکنیم یادآور میشوم که این دستگاهها دارای تکنولوژی های ارتباطی بسیار موثر و کاربردی ای هستند که فاصله ی امکاناتی را با دیگر تکنولوژی ها کم میکند ولی همچنان از نظر وضوح و کیفیت تصویر در سطوح پایینتری هستند. درادامه به بررسی تخصص دستگاه های دی وی آر آنالوگ می پردازیم.

 

طراحی ظاهری

دستگاه های دی وی آر هایک ویژن معمولا با ظاهری ساده و کیفیتی بسیار خوب عرضه می شوند. در پنل جلوی این دستگاه 3 چراغ نمایش وضعیت وجود دارد که مهمترین آنها نمایش وضعیت ذخیره سازی دستگاه و وصل بودن جریان برق است. اما وضعیت در پشت دستگاه کاملا متفاوت است تقریبا تمام پورت ها و درگاه های لازم ارتباطی در این دستگاه به کار گرفته شده است. اگر پشت دستگاه را به دو قسمت چپ و راست تقسیم کنیم. در قسمت سمت چپ  درگاه های ورودی به دوربین مداربسته را خواهیم دید و در سمت راست انواع خروجی ها وجود دارند. البته ورودی صدا و همچنین درگاه اتصال برق هم در همین سمت قرار گرفته اند. در بخش فنی توضیحات مربوط به پورت ها را خواهیم گفت. این دستگاه بدون هارد دیسک دارای وزن تقریبی حدودا 1کیلوگرم است وبا ابعاد 260x242x45میلیمتر طراحی شده است.

 

درگاه ورودی | درگاه خروجی

وجود 4درگاه ورودی ویدئو جهت اتصال 4 دوربین مداربسته آنالوگ که از نوع BNC تعریف شده اند ماهیت اصلی این دستگاه را نمایش میدهد. یک درگاه ورودی صدا که وظیفه دریافت صدا فقط از یکی از کانالهای دوربین مداربسته را برعهده دارد و شما باید از بین 4 دوربین مداربسته انتخاب کنید که کدام دوربین مداربسته اولویت ضبط صدا را دارد.  در دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7204HI-E1 سه نوع درگاه برای گرفتن تصویر خروجی بر روی مانیتور وجود دارد. درگاه های خروجی HDMI، VGA برای انتقال صدا و تصویر در کنار یکدیگر قراردارند که وظیفه دریافت تصاویر با کیفیت بالا را دارند و همچنین یک درگاه خروجی CVBS که براحتی و با هر طول کابلی قابل تهیه است و میتواند تقریبا به اغلب مانیتورها متصل شود. از جمله سایر درگاههای موجود میتوان به درگاه شبکه در کنار دو درگاه USB  اشاره نمود، و درنهایت در انتهای این دکمه ها درگاه اتصال برق و درواقع تامین کننده انرژی قرار دارد. نکات امنیتی نیز در این دستگاه تا حدممکن رعایت شده است وبرای جلوگیری از برق گرفتگی  میتوان از قابلیت اتصال به زمین استفاده کرد.

 

ذخیره سازی | بازبینی تصویر

کیفیت ذخیره سازی در دستگاه دی وی آر مدل DS-7204HI-E1 باتوجه به انتخاب شما میتواند متفاوت باشد اما بطورکلی این دستگاه ضبط تصویر توان ذخیره تصاویر با فرمت و کیفیت های WD1 ، D1 یا 4CIF ، 2CIF، CIF را دارد. تعداد فریم های ذخیره تصویر برای هر فرمت از 25 تا 30فریم برثانیه متغییر است. ضمنا سرعت انتقال تصویر در بستر شبکه از 32کیلوبیت برثانیه تا 2048 کیلوبیت بر ثانیه متغیر است و برای انتقال صدا نیز میتوانید با سرعت 64 کیلوبیت برثانیه اقدام کنید.

 

هارد دیسک

اگرچه این دستگاه ذخیره سازی یا همان دی وی آر تنها قابلیت اتصال یک هارد را دارد اما شما میتوانید در صورت نیاز به مدت زمان بیشتر نگه داری تصاویر با کیفیت بالا تا 4ترابایت هارد با پورت ساتا را به آن اختصاص دهید. این حجم برای نگه داری تصاویر دوربین مداربسته درحالت WD1 به مدت حداقل 60روز کفایت میکند و کاهش کیفیت ذخیره سازی مدت زمان آن را افزایش خواهد داد. نکته حایزاهمیت در این موارد این است که اغلب افرادی که وظیفه نصب تجهیزات دوربین مداربسته را برعهده دارند ذخیره سازی کانالهایی که دوربین مداربسته ای هم ندارند را فعال میکنند و این موضوع باعث کاهش چشمگیر زمان ذخیره سازی تصاویر خواهد شد.

 

کیفیت ذخیره سازی

کیفیت ذخیره سازی این دستگاه درحالت بازبینی WD1 است که میتوانید بصورت همزمان هر4کانال را دریافت کنید البته این کار نیاز به تنظیم تعداد فریم و کیفیت تصویر دریافتی دارد. درحالت مشاهده کلی نیز شما میتوانید تا 2مگاپیکسل را روی مانیتور بصورت همزمان دریافت کنید. تعداد فریم دریافتی درهرثانیه در حالت WD1 در بهترین حالت 25فریم برثانیه است. باید توجه داشته باشید که استفاده از درگاه نامناسب کیفیت نمایش پایینتری را برای شما به همراه دارد.

 

مدیریت شبکه

پشتیبانی از اکثر پروتکل های موجود برروی شبکه جهت انتقال تصویر از جمله iVMS4500, iVMS4200, iVMS5200, web-browser  به راحتی دسترسی به تصاویر کمک بسیاری میکند. ضمنا این دستگاه قادر است تابر روی تمام سیستم عاملهای موبایل تصاویر خوبی ارسال کند.

 

تنظیمات ویدئو | هشدار

یکی از نکاتی که میتواند برای بسیاری از کاربران حائز اهمیت باشد این است که شخص حتی در صورت عدم حضور در محیط از حذف ویدئوی ذخیره شده آگاه میشود . ضمنا اگر دوربین مداربسته به هر دلیل قطع شود به شما هشدار داده خواهد شد.

 

جمع بندی کلی

این دستگاه برای اکثر مکان ها مناسب است و به صورت ویژه میتوانید در مدارس و مکان های آموزشی ، تجاری و نظامی و امنیتی از آن استفاده کنید و از حفط و ذخیره داده ها اطمینان حاصل نمایید.