مدل : DS-7716NI-E4-16P

امتیاز دهید
امتیاز محصول 5.0 از 1 رای
برند :
گارانتی : دوسال گارانتی هایک سرویس

اغلب پروژه های دوربین مداربسته که میتوانند رضایت مشتری را به خوبی جلب کنند از دوربین مداربسته های چند مگاپیکسلی استفاده میکنند. اگرچه با توجه به هر پروژه باید دوربین مداربسته موردنیاز آن را تهیه کرد اما تجربه نشان داده اغلب موارد کمی هستند که دوربین مداربسته های کمتر از کیفیت مگاپیکسل را ترجیح دهند، مگر توجیه اقتصادی، که از دید کارفرما باید بررسی شود. در میان دوربین مداربسته های مگاپیکسلی شما چند تکنولوژی در اختیار خواهید داشت که حتی در بستر های مختلفی پیاده سازی میشوند و این تشخیص متخصصان و کارشناسان نصب است که کدام یک را برای شما برگزینند. نکته قابل توجه این است که در میان دوربین مداربسته های چند مگاپیکسلی تکنولوژی تحت شبکه در محدوده قیمتی کاملا متفاوت تری نسبت به سایرین قرار دارند، این گروه محصول دارای امکانات بسیار زیادی هستند که میتوانند لذت کاربایک محصول حرفه ای را به کاربر انتقال دهند. در ادامه به بررسی دستگاه مدل DS-7716NI-E4-16P می پردازیم که یکی از دستگاه های خوب و با کیفیت در این زمینه به شمار می رود.

 

طراحی ظاهری

دستگاه های ان وی آر هایک ویژن معمولا دارای امکاتات حرفه ای و خوبی هستند و به دلیل این سابقه ی خوب کاربر انتظار برخورد با دستگاهی قدرتمند را دارد و میتوان این تاثیر را در مواجهه اول با دستگاه به خوبی در او دید. در نمای جلوی دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7716NI-E4-16P پنل شلوغ و پرکاربردی را خواهید دید. ولوم کنترل و دکمه های عددی که مانند یک کنترل از راه دور همه امکانات لازم را دارا میباشند و همچنین منو کنترل کننده در کنار این دکمه ها که بااستفاده از آن میتوان به منو تنظیمات ورود کرد قرار دارند. در سمت دیگر پنل جلوی دستگاه شما محل قرار گیری یک دی وی دی رایتر و یا هارد دیگری را خواهید دید، و در انتها 2 درگاه USB 2.0 قراردارد که میتوانند فلش و ماوس را پشتیبانی کنند. در پشت دستگاه ان وی آر مدل DS-7716NI-E4-16P  تقریبا تمام پورت ها و درگاه های لازم ارتباطی لازم را مشاهده خواهید کرد. اگر پشت دستگاه را به دو قسمت چپ و راست تقسیم کنیم. در قسمت سمت چپ دستگاه ذخیره کننده مدل DS-7716NI-E4-16P N, درگاه LAN جهت اتصال به شبکه را خواهید دید و درکنار این دو میتواند یک درگاه ورودی صدا و یک درگاه خروخی صدا را ببینید که همانطور که واضح است وطسفه دریافت و انتقال صدا در این دستگاه ذخیره سازی را برعهده دارند. در ادامه درگاه USB 3.0 را جهت بک آپ گیری از تصاویر در اختیار دارید و برای انتقال تصاویر به مانیتور نیز میتوانید از درگاه VGA استفاده کنید. در بالای درگاه VGA نیز درگاه RG-232 قرار داده شده است.
در سمت راست نیز پورت های دیگری وجود دارند که انواع خروجی ها و ورودی ها را تشکیل میدهند. البته ورودی و خذوجی هشدار و همچنین پیچ اتصال به زمین در کنار محل اتصال کابل تامین برق قرار گرفته اند. در بخش فنی بیشتر در مورد  توضیحات مربوط به پورت ها صحبت خواهیم کرد. این دستگاه حدود 4 کیلوگرم وزن دارد و در ابعاد 445x390x70 میلیمتر طراحی شده است.

 

ورودی و خروجی ها

از جمله سایر درگاه های موجود میتوان به 2 درگاه شبکه در کنار دو درگاه ورودی و خروجی صدا اشاره نمود، این دو درگاه شبکه قابلیت اتصال انواع سوییچ و یا ارتباط مستقیم با دوربین مداربسته را دارند و درکنار آنها وجود  یک درگاه ورودی صدا که وظیفه دریافت صدا فقط از یک دوربین مداربسته را برعهده دارد و شما باید از بین 16 دوربین مداربسته انتخاب کنید که کدام دوربین مداربسته اولویت ضبط صدا را دارد ظراحی شده است. در موازات این درگاه ورودی یک درگاه خروجی نیز وجود دارد.  در دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7716NI-E4-16P دو نوع درگاه برای گرفتن تصویر خروجی بر روی مانیتور وجود دارد. برای اینکار شما میتوانید از درگاه های خروجی HDMI، VGA برای انتقال صدا و تصویر استفاده کنید. این دو درگاه میتوانند تصاویر با کیفیت بالا دریافت کنند. و درنهایت در انتهای این دکمه ها درگاه اتصال برق و درواقع تامین کننده انرژی قرار دارد. نکات امنیتی نیز در دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7716NI-E4-16P تا حدممکن رعایت شده است وبرای جلوگیری از برق گرفتگی می توان از قابلیت اتصال به زمین استفاده کرد که متاسفانه درموارد متعددی دیده شده که در حین نصب به آن توجه نمیشود.

 

ذخیره سازی و بازبینی

کیفیت ذخیره سازی در دستگاه ان وی آر مدل DS-7716NI-E4-16P باتوجه به انتخاب شما میتواند متفاوت باشد اما بطورکلی این دستگاه ضبط تصویر توان ذخیره تصاویر با فرمت و کیفیت های 5MP، 3MP، 1080P، UXGA، 720P، VGA، 4CIF، DCIF، 2CIF، CIF، QCIF را دارد. تعداد فریم های ذخیره تصویر برای هر فرمت از 50 تا 60 فریم برثانیه متغییر است. البته بابد گفت که نهایت قدرت پخش این دستگاه رزولیشن 192x1080 یعنی همان 2مگاپیکسل است. ضمنا پهنای باند ورودی مورد نیاز دریافت تصاویر 100مگابیت برثانیه و انتقال تصویر خروجی در همین بستر 80مگابیت برثانیه است. برای انتقال صدا نیز میتوانید با سرعت 64 کیلوبیت برثانیه اقدام کنید. ضمنا دستگاه ان وی آر مدل DS-7716NI-E4-16P میتواند بهطورهمزمان تصاویر را به دستگاه دیگری نیز ارسال نماید تا امنیت داده های شما افزایش یابد به طوریکه در صورت از دست دادن یکی از منابع ذخیره سازی شما همه اطلاعات را از دست ندهید. در دستگاه ذخیره سازی ان وی آر مدل DS-7716NI-E4-16P شما میتوانید هر 16 کانال را به صورت همزمان ببینید و مسلما امکان مشاهده ی یک کانال به تنهایی نیز وجود دارد. علاوه بر این دو الگو، الگوهای نمایش دیگری نیز وجود دارد که میتوانید آنرا مورد بررسی قرار دهید.

 

هارد دیسک

دستگاه ذخیره تصاویر تحت شبکه مدل DS-7716NI-E4-16P قابلیت اتصال 2 هارددیسک به همراه یک دی وی دی رایتر و یا 4 هارددیسک مجزا را دارد. شما میتوانید در صورت نیاز به مدت زمان بیشتر نگه داری تصاویر با کیفیت بالا میتوانید از 4 هارد 4ترابایت استفاده کنید. این حجم برای نگه داری تصاویر دوربین مداربسته درحالت 2MP به مدت حداقل 20 روز کفایت میکند. برای هرگونه تغییر دراین مدت زمان کافیست شما کیفیت ذخیره سازی را تغییر دهید. نکته حایزاهمیت در این موارد این است که اغلب افرادی که وظیفه نصب تجهیزات دوربین مداربسته را برعهده دارند ذخیره سازی کانالهایی که دوربین مداربسته ای هم ندارند را فعال میکنند و این موضوع باعث کاهش چشمگیر زمان ذخیره سازی تصاویر خواهد شد. بهتر است اگر تعداد دوربین مداربسته متصل شده از تعداد کانالهای پشتیبانی دستگاه کمتر است تغییرات لازم برای عدم ذخیره تصاویر این کانالها اعمال شود.

 

مدیریت شبکه

دستگاه ذخیره سازی تصاویر مدل DS-7716NI-E4-16P میتواند از اغلب پروتکل های موجود در شبکه پیروی کند. این پروتکلها که مهمترینشان NTP, SMTP, NFS, UPnP  و  iSCSIهستند در انتقال تصویر نقش بسزایی خواهند داشت. پشتیبانی از اکثر پروتکل های موجود برروی شبکه و همچنین پروتکل تحت شبکه EZVIZ CLOUD P2P به این معناست که شما مشکلی با انتقال تصویر بر روی موبایل و یا هر سیستم متصل به اینترنت دیگری نخواهید شد.

 

تنظیمات ویدئو و هشدارها

یکی از نکاتی که میتواند برای بسیاری از کاربران حائز اهمیت باشد این است که شخص حتی در صورت عدم حضور در محیط از هرگونه تغییر در تصاویر و اتفاقات محیط حتی حذف ویدئوی ذخیره شده آگاه میشود. ضمنا اگر دوربین مداربسته ی شما به هردلیلی قطع شود وتنظیمات هشدار آن فعال باشد به شما هشدار داده خواهد شد. در این دستگاه شما 16 ورودی آلارم و 4 کانال خروجی آلارم را در اختیار دارید که  در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

 

جمع بندی کلی

دستگاه ان وی آر 16 کانال مدل DS-7716NI-E4-16P یکی از دستگاه های باکیفیت تحت شبکه به شمار میرود که امکانات موجود و قدرت آن درمقابل بسیاری از مدلها سرآمد است و این دستگاه برای اکثر مکان هایی که نیاز به 16 دوربین مداربسته دارند مناسب است و به صورت ویژه میتوانید در مدارس و مکان های آموزشی ، تجاری و نظامی و امنیتی از آن استفاده کنید و از حفظ و ذخیره تصاویر اطمینان حاصل نمایید.