مدل : DS-7108NI-E1

امتیاز دهید
امتیاز محصول 5.0 از 1 رای
برند :
گارانتی : دوسال گارانتی هایک سرویس

اغلب پروژه های دوربین مداربسته که میتوانند رضایت مشتری را به خوبی جلب کنند از دوربین مداربسته های چند مگاپیکسلی استفاده میکنند. اگرچه با توجه به هر پروژه باید دوربین مداربسته موردنیاز آن را تهیه کرد اما تجربه نشان داده اغلب موارد کمی هستند که دوربین مداربسته های کمتر از کیفیت مگاپیکسل را ترجیح دهند، مگر توجیح اقتصادی، که از دید کارفرما با ید بررسی شود. در میان دوربین های مگاپیکسلی شما چند تکنولوژی در اختیار خواهید داشت که حتی در بستر های مختلفی پیاده سازی میشوند و این تشخیص متخصصان و کارشناسان نصب است که کدام یک را برای شما برگزینند. نکته قابل توجه این است که در میان دوربین مداربسته های چند مگاپیکسلی تکنولوژی تحت شبکه در محدوده قیمتی کاملا متفاوت تری نسبت به سایرین قرار دارند، این گروه محصول دارای امکانات بسیار زیادی هستند که میتوانند لذت کاربایک محصول حرفه ای را به کاربر انتقال دهند. در ادامه به بررسی مدل  می پردازیم که یکی از دستگاه های خوب و با کیفیت در این زمینه به شمار می رود.

 

طراحی ظاهری

دستگاه های ان وی آر هایک ویژن معمولا با ظاهری ساده و کیفیتی بسیار خوب عرضه می شوند. در پنل جلوی این دستگاه 3 چراغ نمایش وضعیت وجود دارد که مهمترین آنها نمایش وضعیت ذخیره سازی دستگاه و وصل بودن جریان برق است. اما وضعیت در پشت دستگاه کاملا متفاوت است تقریبا تمام پورت ها و درگاه های لازم ارتباطی در این دستگاه به کار گرفته شده است. اگر پشت دستگاه را به دو قسمت چپ و راست تقسیم کنیم. در قسمت سمت چپ  درگاه های ورودی به دوربین مداربسته را خواهیم دید و در سمت راست انواع خروجی ها وجود دارند. البته ورودی صدا و همچنین درگاه اتصال برق هم در همین سمت قرار گرفته اند. در بخش فنی توضیحات مربوط به پورت ها را خواهیم گفت.

 

ورودی و خروجی ها

وجود 4 درگاه ورودی ویدئو جهت اتصال 4 دوربین آنالوگ که از نوع BNC تعریف شده اند ماهیت اصلی این دستگاه را نمایش میدهد. یک درگاه ورودی صدا که وظیفه دریافت صدا فقط از یک دوربین مداربسته را برعهده دارد و شما باید از بین 4 دوربین مداربسته انتخاب کنید که کدام دوربین مداربسته اولویت ضبط صدا را دارد.  در دستگاه ذخیره سازی مدل DS-7108NI-E1

3 نوع درگاه برای گرفتن تصویر خروجی بر روی مانیتور وجود دارد. درگاه های خروجی HDMI، VGA برای انتقال صدا و تصویر در کنار یک دیگر قراردارند که وظیفه دریافت تصاویر با کیفیت بالا را دارند و همچنین یک درگاه خروجی CVBS که براحتی و با هر طول کابلی قابل تهیه است و میتواند تقریبا به اغلب مانیتورها متصل شود.

از جمله سایر درگاه های موجود میتوان به درگاه شبکه در کنار دو درگاه USB  اشاره نمود، و درنهایت در انتهای این دکمه ها درگاه اتصال برق و درواقع تامین کننده انرژی قرار دارد. نکات امنیتی نیز در این دستگاه تا حدممکن رعایت شده است وبرای جلوگیری از برق گرفتگی  می توان از قابلیت اتصال به زمین استفاده کرد.

 

ذخیره سازی و بازبینی

کیفیت ذخیره سازی در دستگاه ان وی آر مدل DS-7108NI-E1 باتوجه به انتخاب شما میتواند متفاوت باشد اما بطورکلی این دستگاه ضبط تصویر توان ذخیره تصاویر با فرمت و کیفیت های WD1 ، D1 یا 4CIF ، 2CIF، CIF و QCIF را دارد. تعداد فریم های ذخیره تصویر برای هر فرمت از 25 تا 30 فریم برثانیه متغییر است. ضمنا سرعت انتقال تصویر در بستر شبکه از 32 کیلوبیت برثانیه تا 2048 کیلوبیت بر ثانیه متغیر است و برای انتقال صدا نیز میتوانید با سرعت 64 کیلوبیت برثانیه اقدام کنید. ضمنا دستگاه ان وی آر مدل DS-7108NI-E1 میتواند بهطورهمزمان تصاویر را به دستگاه دیگری نیز ارسال نماید تا امنیت داده های شما افزایش یابد به طوریکه در صورت از دست دادن یکی از منابع ذخیره سازی شما همه اطلاعات را از دست ندهید. در دستگاه ان وی آر مدل DS-7108NI-E1 شما میتوانید هر 4کانال را به صورت همزمان ببینید و مسلما امکان مشاهده ی یک کانال به تنهایی نیز وجود دارد.

 

هارد دیسک

اگرچه این دستگاه ذخیره سازی یا همان ان وی آر تنها قابلیت اتصال یک هارددیسک را دارد اما شما میتوانید در صورت نیاز به مدت زمان بیشتر نگه داری تصاویر با کیفیت بالا تا 4 ترابایت هارد با پورت ساتا را به آن اختصاص دهید.این حجم برای نگه داری تصاویر دوربین درحالت WD1 به مدت حداقل 60 روز کفایت میکند. و کاهش کیفیت ذخیره سازی مدت زمان آن را افزایش خواهد داد. نکته حایزاهمیت در این موارد این است که اغلب افرادی که وظیفه نصب تجهیزات دوربین مداربسته را برعهده دارند ذخیره سازی کانالهایی که دوربین مداربسته ای هم ندارند را فعال میکنند و این موضوع باعث کاهش چشمگیر زمان ذخیره سازی تصاویر خواهد شد.

 

مدیریت شبکه

دستگاه ذخیره سازی تصاویر مدل DS-7108NI-E1 میتواند از اغلب پروتکل های موجود در شبکه پیروی کند. این پروتکلها که مهمترینشان NTP, SMTP, NFS, UPnP  و  iSCSIهستند در انتقال تصویر نقش بسزایی خواهند داشت. پشتیبانی از اکثر پروتکل های موجود برروی شبکه و همچنین پروتکل تحت شبکه EZVIZ CLOUD P2P به این معناست که شما مشکلی با انتقال تصویر بر روی موبایل و یا هر سیستم متصل به اینترنت دیگری نخواهید شد.

 

تنظیمات ویدئو و هشدارها

یکی از نکاتی که میتواند برای بسیاری از کاربران حائز اهمیت باشد این است که شخص حتی در صورت عدم حضور در محیط از هرگونه تغییر در تصاویر و اتفاقات محیط حتی حذف ویدئوی ذخیره شده آگاه میشود. ضمنا اگر دوربین مداربسته ی شما به هردلیلی قطع شود وتنظیمات هشدار آن فعال باشد به شما هشدار داده خواهد شد.

 

جمع بندی کلی

دستگاه ان وی آر 4 کانال مدل DS-7108NI-E1 یکی از دستگاه های باکیفیت آنالوگ به شمار میرود که در مقابل امکانات و این دستگاه برای اکثر مکان ها مناسب است و به صورت ویژه میتوانید در مدارس و مکان های آموزشی ، تجاری و نظامی و امنیتی از آن استفاده کنید. و از حفظ و ذخیره تصاویر اطمینان حاصل نمایید.